Tabere Studențești 2017

Dacă vrei să participi gratuit într-o tabără la munte sau la mare, în acestă vară Programul Național ”Tabere Studențești” îți oferă această ocazie!
Pentru mai multe informații poți consulta link-ul de mai jos ce conține fișa de înscriere (anexa 4) dar și mai multe detalii legate de condițiile ce trebuie îndeplinite.

Download:
ANEXA 4 Fisa Inscriere TIP 2017
ANEXA 8 Regulament General Tabere Studentesti 2017
Metodologie Programul National Tabere Studentesti 2017

Seri(i)le D’arc workshop – Urban 3D scanning + AR visualization

Vă invităm la un workshop organizat ca o extensie a evenimentelor Seri(i)le D’arc în data de 12 mai!
Cu acestă ocazie veți avea posibilitatea să lucrați împreună cu Augmented Space Agency și să experimentați noile tehnologii utilizate în reprezentările arhitecturale!

Workshopul se va desfășura aproximativ pe toată durata zilei de 12 mai, având 3 faze de desfășurare:
1. Intro
– Arhitectura în noile medii digitale AR/MR/VR
– Releveu digital. Metode digitale de prelevare a datelor in situu
2. Urban environments – architecture 3D scanning (scanarea unui spațiu urban sau fragmente urbane)
3. AR/VR architectural visualization (analiza și prelucrarea materialul obținut în urma scanării)

Termenul limită de înscriere: 5 mai 2017 (în limita locurilor disponibile)
Taxa de participare: 15 euro (se poate achita la sediul Asociatia de la 4 (FAUT etajul 7, camera 702 // Persoana de contact: Bettina Varga)

Înscrireri: https://goo.gl/forms/ydWUx5H1jU71cE1B3

Pentru mai multe informații sau detalii, nu ezitați să ne contactați!

Acest workshop este un eveniment organizat de Asociatia de la 4 în colaborare cu Augmented Space Agency, susținut de Minds Hub, FAT // facultatea de arhitectură timișoara, Club D’arc Timisoara, Atelier Print